Kilka słów o mnie...

Nazywam się Ewa Genge i już ponad 10 lat jestem silnie związana z tworzeniem rękodzieła. To właśnie ono pchnęło mnie do stworzenia platformy online, na której każdy będzie mógł go “skosztować” i poznać najróżniejsze techniki tworzenia handmade. 

"Nie można wyczerpać kreatywności. Im więcej jej używasz, tym więcej jej masz" Maya Angelou

jestem rękodzielnikiem

Tworzę rękodzieło od dziesięciu lat, i nie wyobrażam sobie swojego życia bez tej pasji. To nie tylko hobby, to sposób na wyrażanie siebie, na tworzenie pięknych rzeczy, niepowtarzalnych i unikatowych.  

Tworzyć uwielbiałam już jako dziecko. Zawsze wymyślałam coś inaczej niż wszyscy bo kochałam kreatywność…

Gdy trzeba było zrobić plakat w szkole- wszyscy malowali, ja wyklejałam.. gdy przyszedł czas na konkurs plastyczny- wszyscy tworzyli na kartkach obrazy, ja robiłam formy przestrzenne itd… Zawsze chciałam robić inaczej niż wszyscy, tak trochę pod prąd… kochałam to wymyślanie i eksperymentowanie z różnymi materiałami, formami, fakturami. I tak mi zostało do dzisiaj.

A jak zaczęła się moja prawdziwa miłość do rękodzieła, która z pasji przerodziła się w działalność na dużą skalę? Przeczytaj dalej… 

Moją pierwszą i największą miłością rękodzielniczą była biżuteria sutasz, którą tworzę do dzisiaj.

Pewnego dnia zobaczyłam w telewizji program, w którym kobieta przyniosła do studio biżuterię sutasz. Biżuteria zrobiła na mnie takie wrażenie, że zakochałam się w niej ułamku sekundy. Wiedziałam, że ja chcę też tworzyć taką biżuterię. Metodą prób i błędów w końcu zaczęła mi wychodzić. Pracowałam wtedy w administracji ale dodatkowo założyłam działalność gospodarczą, by zacząć sprzedawać swoje rękodzieło. Założyłam też fanpage na Facebooku oraz grupę, w której uczyłam tworzyć sutasz, bo tak pokochałam tą technikę, że chciałam się nią dzielić z całym światem.

Po 4,5 roku gdy zamówień było tak dużo, że przyjmowałam je na co najmniej miesiąc do przodu, zrezygnowałam więc z etatu i przeszłam tylko na swoją działalność.

W międzyczasie, gdy zajmowałam się sutaszem szkoliłam się także w tworzeniu stron www, prezentacjach, robieniu dobrych zdjęć, wystąpień przed kamerą czy nagrywaniu kursów online. Po pewnym czasie oprócz szycia samej biżuterii zaczęłam właśnie tworzyć kursy online, w których uczyłam jak stworzyć kolczyki, wisior czy bransoletę.

Do czasu aż… wpadła mi do głowy kolejna myśl by otworzyć swój sklep z produktami do tworzenia biżuterii 🙂 Moja kreatywność wiązała się zawsze nie tylko z rękodziełem ale także z ogromną ilością różnych nawet szalonych pomysłów- tu ograniczeń nie miała nigdy moja wyobraźnia.

Sklep internetowy oczywiście powstał i całkiem dobrze prosperował. Sprowadzałam takie produkty, które były trudno dostępne w innych sklepach. Niestety czasu na tworzenie biżuterii było bardzo mało, gdyż większości zajmowałam się moim biznesem sklepowym.

Prowadziłam jednak bardzo popularne warsztaty online, na których pokazywałam jak uszyć np. dane kolczyki.  No i wtedy…

Wpadł mi do głowy kolejny pomysł, który był związany z problemami jakie miały sutaszystki (w tym także ja) przy tworzeniu biżuterii. Nie było dobrego sznurka, z którego można było z łatwością szyć sutasz. No i jak to ja stwierdziłam- że ja go stworzę. Tak też się stało 🙂

Zostałam producentem jedynego polskiego sznurka sutasz, który jest obecnie najpopularniejszym sznurkiem wśród sutaszystek.

Gdy przyszła pandemia, zmieniła się sytuacja rynkowa, przyszedł niestety czas na zamknięcie mojego sklepu. Co zrobiłam z wielkim bólem serca. Dużą część produktów sprzedałam, dużo też mi zostało. Ale nie można się poddawać tylko szukać innych rozwiązań. I u mnie kolejnym rozwiązaniem stały się kolorowe torebki ręcznie szyte.

Koncepcja świetna (znowu rękodzieło 🙂 ) tylko, że ja nie umiałam nawet wymieniać nitki w maszynie. Ale nie ma rzeczy, której człowiek nie potrafi się nauczyć, jeśli tylko chce, a ja chciałam bardzo. No i się nauczyłam.

Dziś z powodzeniem szyję różne torby na zamówienie, jak również prowadzę sklep z uszytymi torbami, kosmetyczkami czy nerkami.

Jak widzisz rękodzieło jest ze mną od wielu, wielu lat, można śmiało powiedzieć, że jest nierozłączną częścią mojego życia- życia pełnego pasji, radości i spełnienia.

Bo nie ma nic piękniejszego niż satysfakcja z wykonania przez siebie rzeczy.

A ja tworząc tą platformę kursów online rękodzielniczych, chcę Ci pomóc w odkrywaniu Twojej własnej ścieżki rękodzielniczej, tak by dawało Ci ono spełnienie, inspirację, radość a przede wszystkim relaks. Kto wie, może Ty też zaczniesz od pasji by potem stworzyć z niej swój rękodzielniczy biznes.

Bo pamiętaj…

torebka handmade

"Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku" Loa Tzu

Shopping Cart
Scroll to Top